hero image

JAK ODRESTAUROWAĆ STARĄ ŁAWKĘ OGRODOWĄ

Jak odrestaurować ławkę ogrodową

Z naszym poradnikiem w prosty sposób przywrócisz swoją ławkę ogrodową do stanu świetności.

Ogród z dobrze utrzymanymi meblami ładnie wygląda i zaprasza do spędzenia w nim czasu, ale pogoda bywa różna. Drewno wystawione na działanie wilgoci będzie niszczeć, a w ostrym słońcu może tracić swój naturalny kolor. Wystarczy jednak odrobina troski, aby przywrócić starej drewnianej ławce naturalne piękno i zabezpieczyć ją na długie lata.

img1

Co będzie Ci potrzebne

Do oczyszczenia i zabezpieczenia ławki potrzebne będą:
Szczotka do szorowania
Klocek do szorowania
Pędzle malarskie
Techniczny impregnat do drewna Sadolin Superbase HP oraz lakierobejca do drewna Sadolin Lakierobejca 3w1.

Do wymiany starych listew potrzebne będą:
Wiertarka
Śrubokręt
Listwy przycięte do odpowiedniej długości

img2

Krok 1: oczyść drewno

Aby ocenić stan drewna, musisz najpierw dokładnie wyszorować ławkę i pozbyć się zanieczyszczeń – zmyć wodą, bardzo dobrze wysuszyć a następnie oczyścić mechanicznie.  Gdy ławka wyschnie, wyjdzie na jaw ewentualne butwienie.

img3

Krok 2: wymień zgniłe drewno

Jeśli ławka nie była pielęgnowana przez długi czas, niektóre listwy mogą być już nie do uratowania. Gdy drewno odpada lub kruszy się pod naciskiem, trzeba je wymienić. Odkręć uszkodzone listwy i zastąp je nowymi, przyciętymi do odpowiedniej długości.

Krok 3: przeprowadź renowację i odświeżenie drewna

Gdy drewno wyschnie, zastosuj impregnat do drewna Sadolin SuperbaseHP a następnie pokryj go ochronną warstwą wierzchnią np. Sadolin Lakierobejca 3w1 lub Sadolin Superdeck i patrz, jak ławka wraca do świetności. Pamiętaj, aby sprawdzić w Karcie Technicznej produktu parametry czasu schnięcia i malowania.

Zaczynamy?