KOLOROWE IMPREGNATY DO DREWNA - JAKI WYBRAĆ?

Kolorowe impregnaty do drewna – jaki wybrać?

Impregnat w kolorze to zabezpieczenie i ozdoba w jednym. Jaki impregnat wybrać? Jak kolor będzie świetnie wyglądał na drewnie? Przetestuj różne kolory impregnatów do drewna i wybierz najlepsze rozwiązanie.

Mimo iż określenie „impregnat” kojarzy nam się przede wszystkim z właściwościami ochronnymi i pielęgnacyjnymi produktu, wiele impregnatów może pełnić również role dekoracyjne. Co więcej, wyróżniają się pięknymi, eleganckimi odcieniami. Jakie kolory impregnatów do drewna sprawdzą się najlepiej?

Impregnat do drewna – kolory i ochrona

Pamiętajmy, że w przypadku impregnatów do drewna kolory nie stanowią kwestii priorytetowej. Kluczowe są parametry wytrzymałościowe wyrobu oraz poziom ochrony m.in. przed oddziaływaniem negatywnych warunków zewnętrznych, jak deszcz, wiatr, promieniowanie słoneczne oraz rozwój pleśni i grzybów. Od produktu wymagamy przede wszystkim, aby wniknął w strukturę drewna i przygotował je do dalszych zabiegów, również estetycznych.

Z drugiej strony na sklepowych półkach znajdziemy wielofunkcyjne impregnaty, które zapewniają drewnianym powierzchniom bardzo skuteczną ochronę, a jednocześnie piękne wizualnie wymalowanie. Jakieś przykłady? Jeśli zależy nam na takim wyrobie dwa w jednym, sięgnijmy po Sadolin Impregnat Classic Hybrydowy. Bardzo skutecznie zabezpiecza drewno użytkowane na zewnątrz, tworząc na jego powierzchni odporną na działanie wilgoci powłokę (ochrona do 7 lat). Chroni ponadto m.in. przed grzybami powodującymi siniznę i zmniejsza ryzyko korozji biologicznej. Jednocześnie wnika w głąb drewna, dzięki czemu zabezpiecza od wewnątrz i od zewnątrz.

Impregnaty do drewna – paleta kolorów

Paleta kolorów impregnatu do drewna Sadolin Classic Hybrydowy to ukłon w stronę naturalności. Znajdziemy tu odcienie podpatrzone w naturze – doskonale imitujące rzeczywiste barwy drewna. Miłośnicy ciemnych, eleganckich barw z pewnością chętnie sięgną po palisander, tek, orzech włoski bądź drzewo wiśniowe, z kolei kolorów wpadających w ciepłe, nieco rdzawe tonacje – szwedzką czerwień lub mahoń. Subtelnie prezentują się takie odcienie jak dąb jasny, kukurydza oraz piniowy. Jeżeli pragniemy nadać drewnianemu płotu, altance czy elementom małej architektury ogrodowej innego, interesującego zabarwienia, pomyślmy o kolorze białym kremowym. Białe detale wokół domu sprawdzą się przede wszystkim w przypadku domu i posesji w stylu wiejskim, rustykalnym lub skandynawskim. Podobny efekt osiągniemy dzięki interesującemu, zielonemu odcieniowi akacji (zda egzamin także na posesjach w stylu klasycznym lub położonych w wyjątkowo zielonych czy leśnych lokalizacjach).

 

Kolory impregnatu do drewna należy wybierać z uwagą – szczególnie, jeśli pełni on również funkcję dekoracyjną. W przypadku malowania drewna na zewnątrz zdecydujmy się na takie odcienie, które odzwierciedlą charakter posesji i budynku oraz uzupełnią pozostałe, zastosowane tu barwy.