ozdoby do ogrodu z drewna

Ozdoby z drewna do ogrodu i domu - zrób to sam! - Sadolin

Ozdoby z drewna to hit dekoracyjny ostatnich sezonów. Niezależnie od tego, czy masz smykałkę do majsterkowania, czy raczej stronisz od tego rodzaju zadań, z łatwością wykonasz proste, a przy tym bardzo efektowne drewniane dekoracje do ogrodu lub do wnętrza. Ozdoby z drewna „zrób to sam” – sprawdź nasze propozycje i wybierz coś dla siebie.

 

Modne ozdoby do ogrodu z drewna – skrzynki ogrodowe
 

Zastanów się, jak zagospodarować, a jednocześnie jak wyeksponować kwiaty. Doskonale sprawdzą się tu drewniane donice i skrzynie. To ozdoby ogrodowe z drewna, które są wyjątkowe łatwe w wykonaniu. Bazujesz bowiem na gotowej konstrukcji. W ogrodzie możesz użyć skrzynki po warzywach i owocach. Możliwe, że uda Ci się je kupić na lokalnej giełdzie czy targu. Jeśli nie – poszukaj w marketach budowlanych.

 

ozdoby z drewna

Zdobyłeś skrzynkę? Aby zrobić z niej drewnianą ozdobę, najpierw ją pomaluj. W pierwszej kolejności wygładź jej powierzchnię papierem ściernym, a po odpyleniu zabezpiecz odpowiednim impregnatem. Sięgnij np. po Sadolin Impregnat Techniczny SuperBaseHP, który charakteryzuje się wysoką zdolnością penetracji w surowe drewno, zapewniając mu długoletnią ochronę biologiczną. Następnie pomaluj skrzynkę wybranym produktem nawierzchniowym. Jakim? To zależy m.in. od stylu, jaki chcesz uzyskać w ogrodzie. Jeżeli pragniesz wprowadzić na posesję pogodny akcent, możesz sprawdzić farbę Kolory Ogrodu. Jest dostępna m.in. w kolorze malinowym, borówkowym i limonkowym. Jeżeli uznasz, że lepsze będzie naturalne wykończenie, wypróbuj lakierobejcę w wybranym odcieniu drewna, np. Sadolin Lakierobejcę Odporną na Trudne Warunki Atmosferyczne.

Skrzynia pomalowana? Drewniana ozdoba jest już w zasadzie gotowa! Pamiętaj jeszcze tylko, że drewno nie powinno mieć kontaktu z ziemią, inaczej zacznie butwieć. Dlatego zamiast wypełniać ją ziemią włóż do środka osłonki z kwiatami, np. piękne pelargonie lub bratki.
 

Praktyczne ozdoby do ogrodu z drewna – palisady drewniane
 

Chcesz stworzyć dekoracje z drewna w ogrodzie? Pomyśl także o palisadach. Drewniane palisady pomogą Ci zaprojektować oddzielne sektory w ogrodzie i wydzielić przestrzeń. Niskie obrzeże zaakcentuje zakończenie trawnika, z kolei wysokie – pomoże Ci zagospodarować rabaty z kwiatami. Drewniane palisady to też dobry, a ponadto wyjątkowo atrakcyjny sposób na wzmocnienie skarpy lub uzupełnienie skalniaka. Innymi słowy: to praktyczny i estetyczny detal, którego nie może zabraknąć na posesji i w ogrodzie.

Jeśli chcesz zaoszczędzić sobie pracy, kup gotową palisadę w markecie budowlanym. Elementy będą zaimpregnowane ciśnieniowo. Aby jednak upewnić się co do ochrony, dodatkowo użyj odpowiedniego impregnatu. Drewniane ozdoby do ogrodu najlepiej zabezpieczyć np. Sadolin Impregnatem Garden, który nada drewnu wyjątkowy, głęboki kolor.
 

Ozdoby z drewna do ogrodu w skali makro – altanki drewniane
 

Altana to bardzo popularna drewniana ozdoba ogrodu — praktyczny, a przy tym piękny dodatek do posesji. Dzięki altanie stworzysz w ogrodzie prywatną strefę relaksu. To, co w niej umieścisz, zależy wyłącznie od Twojej wizji i Twoich potrzeb. Warto tu wstawić wygodny zestaw wypoczynkowy, np. sofę ogrodową albo fotele, dzięki czemu altana stanie się idealnym miejscem na ciepłe wieczory z książką. To też świetna sceneria to zorganizowania grilla lub innego spotkania przy stole. 
 

Ozdoby z drewna „zrób to sam” – huśtawki drewniane
 

Wystarczy przemyślany projekt i lakierobejca w atrakcyjnych kolorach – dzięki nim huśtawka ogrodowa stanie się niezaprzeczalną drewnianą ozdobą ogrodu. Najlepiej prezentują się huśtawki w całości wykonane z drewna — zarówno jeśli chodzi o konstrukcję, jak i ławkę czy inne siedzisko. . Pomaluj je na intensywny kolor drewna, aby zdecydowanie wyróżniały się na tle otoczenia. Jeżeli chcesz uzyskać wyjątkowo interesujący efekt, do malowania możesz wybrać farbę dostępną w odważnej, pogodnej palecie, np. Sadolin Kolory Ogrodu.  
 

A może ozdoby drewniane we wnętrzu?
 

Drewniane ozdoby to must have każdego wnętrza! Drewniane detale sprawdzają się niezależnie od stylu aranżacji, dlatego tak chętnie sięgają po nie zarówno właściciele domów klasycznych i tradycyjnych, jak i nowoczesnych czy skandynawskich. Jakie dekoracje z drewna „zrób to sam” warto wybrać, aby podkreślić wystrój?
 

Ozdoby z plastrów drewna
 

Tak mały, niepozorny detal, a tak wiele możliwości aranżacyjnych! Z plastrów drewna wykonasz np. efektowną podstawkę: dla świec i kominków zapachowych, doniczek z kwiatami, wazonów, stroików itp. Ułóż taką ozdobę drewnianą na parapecie, a stworzysz wyjątkową dekorację okna.

Jak jeszcze wykorzystać plastry? To sposób na prostą, ale uroczą dekorację z drewna na ścianę. To, jak będzie wyglądać, zależy od Ciebie. Do plastrów możesz przykleić np. delikatne zasuszone zioła i kwiaty albo uwiecznić na nich własne rysunki. Mogą Ci posłużyć również jako oryginalne ramki na zdjęcia – wystarczy, że przymocujesz do nich ulubione fotografie.

Ozdoby z plastrów drewna mogą być też bardzo praktyczne. Jeśli lubisz majsterkować, wykonaj z nich wiszące kwietniki. W wywiercone otwory wsuń sznurki, zapleć na ich końcach węzły, osadź stabilnie i zamocuj do haków przy suficie. Oto najmodniejsza dekoracja w stylu skandynawskim lub boho. Aby służyła Ci jak najdłużej, nie zapomnij o zabezpieczeniu drewna odpowiednim produktem. Jeśli zależy Ci na zachowaniu naturalnego wyglądu plastra, polakieruj go transparentnym lakierem.
 

„Niepozorne” dekoracje z drewna do salonu – pieńki
 

Co jeszcze możesz stworzyć we wnętrzu, a co nie wymaga specjalnych umiejętności i ogromnych nakładów czasowych? Pomocne okazują się… pieńki. Precyzyjnie wycięty pieniek będzie spełniać przynajmniej kilka funkcji. Można zrobić z niego przydatny stolik pomocniczy, na który odłożysz książkę lub pilota. Poza tym świetnie sprawdza się w roli kwietnika – dzięki niemu wyeksponujesz swoje najcenniejsze eksponaty. Pieńki mogą się też zamienić w efektowną konstrukcję dla stolika. Wystarczy ustawić na nich blat, drewniany lub z transparentnego szkła.

 

Ozdoby z drewna „zrób to sam”? To doskonały pomysł zarówno na upiększenie ogrodu, jak i wnętrza. Drewniane detale wyglądają bezpretensjonalnie i zaskakująco nowocześnie. Nic dziwnego, że to coraz popularniejszy trend.