WYBIERAMY DREWNIANE MEBLE OGRODOWE!

Na jakie meble ogrodowe drewniane najlepiej się zdecydować? Czym się kierować, wybierając ich kolor oraz projekt? Poza tym, czy sprzęty z drewna to na pewno dobry pomysł do zastosowania na zewnątrz? Meble ogrodowe z drewna: zainspiruj się i znajdź coś dla siebie!

Wypoczynek w ogrodzie lub na tarasie to prawdziwa przyjemność! Postarajmy się maksymalnie umilić sobie czas spędzany na zewnątrz, wybierając komfortowe, wygodne i funkcjonalne rozwiązania. Pomogą nam w tym dopasowane – do naszych potrzeb oraz przestrzeni, którą dysponujemy – drewniane meble ogrodowe. Jakie meble ogrodowe z drewna to absolutny must have, niezbędny element wyposażenia strefy relaksu bezpośrednio w ogrodzie, pod dachem altanki lub na tarasie?

Jak wybrać meble ogrodowe drewniane?

Jeśli zdecydowaliśmy się na meble ogrodowe z drewna, postawmy na solidne sprzęty dobrej jakości. Cóż z tego, że drewniane krzesła ogrodowe wyglądają nieskazitelne, skoro trzeszczą przy każdym użyciu? Zwracajmy zatem uwagę na jakość zastosowanych komponentów.

Oczywiście kluczowym kryterium doboru jest materiał, z którego wykonano drewniane meble tarasowe lub ogrodowe. Zastosowanie znajduje przede wszystkim, stosunkowo tanie, drewno sosnowe, ale także pozostałe gatunki drewna krajowego czy europejskiego, jak buk, olcha oraz dąb. Odpowiednio zaimpregnowane bardzo dobrze znoszą trudne, zewnętrzne warunki, choć należy przyznać, że meble ogrodowe z drewna egzotycznego są z natury znacznie bardziej odporne na oddziaływanie wilgoci, zmiennych temperatur czy promieniowania UV.

Podstawa: krzesła i drewniany stół ogrodowy

Poza tym zastanówmy się, jakie sprzęty faktycznie sprawdzą się w naszym ogrodzie, altance lub na tarasie. Jest to uzależnione przede wszystkim od ilości wolnego miejsca, jakim dysponujemy. Na większej przestrzeni egzamin zda duży, dziesięcioosobowy drewniany stół ogrodowy wraz z krzesłami, przy którym zmieszczą się wszyscy członkowie rodziny i najbliżsi przyjaciele, w innym przypadku musimy się zaś zastanowić, czy mała drewniana ława ogrodowa oraz para krzeseł nie będą lepszym rozwiązaniem. Dzięki podstawowym, prostym meblom (jak składany stolik, a nawet składane krzesła) stworzymy niewielki, ale kameralny kącik, w sam raz na popołudniową kawę czy wciągającą lekturę. Jeśli wybieramy wariant „maksimum”, przemyślmy, czy strefa rzeczywiście powinna spełniać funkcję drugiego, zewnętrznego salonu czy jadalni – wpłynie to na projekt stołu oraz drewnianych krzeseł ogrodowych.

Meble ogrodowe drewniane: ławka czy może sofa?

Stół bądź ława i krzesła ogrodowe drewniane – to jedna z możliwych opcji. Inna to zaś drewniane ławki, przypominające te, które można zauważyć w parkach. Jeśli wolnego miejsca mamy jak na lekarstwo, drewniana ławka ogrodowa to najprostszy sposób na zaprojektowanie miejsca na odpoczynek i podziwianie okolicy.

Z drugiej strony ławka ławce nierówna. W ofercie producentów drewnianych mebli ogrodowych znajdziemy także ławki wręcz przypominające zewnętrzne sofy, czyli wyposażone w wygodne oparcia oraz miękkie wypełnienie. Wybieramy tekstylia plamoodporne i nienasiąkliwe, dzięki czemu sofa będzie wyjątkowo odporna na warunki zewnętrzne.

Dobry pomysł: huśtawki ogrodowe drewniane

Drewniana huśtawka ogrodowa to absolutnie niezbędny element, jeśli tylko wśród domowników są dzieci. Oczywiście wiek wcale nie jest tu kryterium decydującym. Huśtawka znakomicie zda egzamin także w „dorosłym” ogrodzie lub na tarasie. W przypadku tarasu z dachem wystarczy przymocować ją do zadaszenia. Odtąd możemy podziwiać wschody lub zachody słońca w rytm niespiesznego, relaksującego bujania.

Meble ogrodowe drewniane: nie zapomnijmy o impregnacji

Jeśli chcemy cieszyć się pięknem naturalnego drewna przez lata, musimy pomyśleć o skutecznym zabezpieczeniu mebli przed długotrwałym oddziaływaniem warunków zewnętrznych, nawet jeśli są wykonane z natury twardszego czy odporniejszego na wilgoć drewna egzotycznego. Drewniane meble ogrodowe pozostawione bez ochrony lub naznaczone rysami czy spękaniami, przez które może wnikać wilgoć, będą szybko niszczeć i ulegać kolejnym uszkodzeniom.

Jeśli chcemy dać meblom tarasowym z drewna maksymalną, długotrwałą ochronę, a jednocześnie jedynie subtelnie podkreślić kolor i wyeksponować rysunek słojów, sięgnijmy po Sadolin Lakierobejcę Extra. Będzie zabezpieczać drewniane krzesła ogrodowe, ławki czy stoły nawet przez 10 lat! Z kolei w skutecznej ochronie, ale i nadaniu pięknego, oryginalnego odcienia, pomoże nam farba Sadolin Kolory Ogrodu. Co ciekawe nadaje się też do renowacji ceramiki, kamienia i cegły. 

Drewno to oczywisty wybór do ogrodu. Wybierajmy meble ogrodowe z drewna, huśtawki, ławy czy stoły i krzesła, aby stworzyć zaplanowaną i funkcjonalną, a przy tym przykuwającą wzrok strefę wypoczynku i relaksu w naszym własnym ogrodzie.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...