BIAŁE MEBLE: ELEGANCKIE I STYLOWE

Malowanie mebli na biało – to wnętrzarski trend, który jest ciągle na topie! Jak i czym malować meble, by wydobyć ich naturalne piękno, podpowiada ekspert Sadolin.

Malowanie mebli na biało to najprostszy sposób, aby nadać im świeżego, a przy tym bardzo modnego wyglądu. Białe sprzęty to jeden z podstawowych elementów przynajmniej kilku najważniejszych styli aranżacji wnętrz.

 

Malowanie mebli na biało: w jakich wnętrzach?

 

Do białych mebli przekonała nas konwencja skandynawska. Wnętrza utrzymane w jasnych tonacjach potrzebują właśnie takiej kontynuacji na poziomie dodatków, dzięki czemu całość nabiera harmonijnego charakteru. Malowanie mebli drewnianych na biało sprawia ponadto, że w aranżacji możemy „zagrać” detalami. Skoro całość jest harmonijna i dość jednolita, warto zastosować tu przeciwwagę w postaci przedmiotów w kontrastowych kolorach.

 

Malowanie mebli drewnianych na biało to również domena wnętrz rustykalnych, w których chętnie pojawiają się sprzęty z recyklingu. Nie zapominajmy ponadto o ich ważnej roli w aranżacjach klasycznych, ale i industrialnych. Innymi słowy odpowiednio skomponowane i przemyślane sprawdzą się w każdej konwencji.

Malowanie drewnianych mebli na biało: co wybrać?

 

Aby przeprowadzić malowanie mebli sosnowych na biało (lub też wykonanych z innych gatunków drewna), należy sięgnąć po dobrej jakości produkt dedykowany do stosowania we wnętrzach, jak np. Sadolin Lakierobejca Dekor. Jej ogromną zaletą jest krótki czas schnięcia – powłoka będzie sucha w dotyku już po 3 godzinach; ma niski poziom zapachu i łatwo się aplikuje. Skutecznie chroni drewno przed czynnikami, które mogą oddziaływać na powierzchnię. Na uwagę zasługują także jej właściwości estetyczne – tworzy powłoki o satynowym wykończeniu, podkreślającym naturalne piękno drewna.

 

Malowanie mebli na biało: jak malować?

Podczas malowania mebli drewnianych na biało należy pamiętać przede wszystkim o dokładnym i prawidłowym przygotowaniu powierzchni. To, jak należy przygotować drewno do malowania, zależy również od specyfiki wybranego produktu oraz właściwości powłoki. Jeśli – tak jak w przypadku Sadolin Lakierobejca Dekor – powłoka podkreśla naturalny rysunek słojów, powinniśmy w całości usunąć poprzednie powłoki malarskie lub lakiernicze, aby odsłonić surowe drewno. Dzięki temu drewniane meble będą prezentowały się najlepiej, a nowa warstwa produktu osiągnie swoje optymalne parametry.

 

Poprzednie powłoki usuwamy za pomocą gruboziarnistego papieru ściernego, a następnie matowimy powierzchnię papierem drobnoziarnistym – wzdłuż słojów drewna, aby nie doszło do powstawania zadziorów. Odpylamy mebel oraz dodatkowo go myjemy, aby pozbyć się drobinek kurzu i pyłu ze wszelkich łączeń i trudno dostępnych miejsc.

Do malowania mebli na biało Sadolin Lakierobejcą Dekor najlepiej użyć pędzli z włosia sztucznego. Nakładamy 2-3 warstwy produktu, w odstępie co najmniej 4 godzin. Przed nałożeniem kolejnej warstwy należy przeszlifować powierzchnię drobnoziarnistym papierem ściernym oraz ją odpylić.

 

 

Jeśli tylko stan sprzętów lub ich kolor budzi nasze zastrzeżenia, sięgnijmy po pędzle. Malowanie mebli sosnowych czy dębowych na odcienie bieli to superprosty sposób na nadanie im drugiego życia.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...