MALOWANIE PŁOTU DREWNIANEGO OD A DO Z

Wszystko, co musisz wiedzieć o malowaniu drewnianego płotu: czym i jak to robić oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze produktów? Czy sama lakierobejca wystarczy, czy może konieczne jest też zastosowanie impregnatu? Malowanie płotu drewnianego od A do Z.

Aby malowanie płotu drewnianego przyniosło oczekiwane rezultaty, musi opierać się na dwóch podstawowych etapach: prawidłowym i dokładnym przygotowaniu powierzchni oraz zastosowaniu odpowiedniego produktu. Tylko dzięki uwzględnieniu tych dwóch czynników będziemy w stanie skutecznie chronić drewno przed oddziaływaniem negatywnych warunków atmosferycznych.

Czym malować płot drewniany?

Zastanawiamy się, czym pomalować drewniany płot? W pierwszej kolejności powinniśmy przeanalizować, jakie czynniki będą oddziaływały na powierzchnię. Zagrożenie stanowią przede wszystkim czynniki atmosferyczne, jak mróz, wilgoć oraz szkodliwe promieniowanie UV. Do tego dochodzi ryzyko korozji biologicznej. W związku z tym najlepiej zastosować dwa rodzaje wyrobów: impregnat do płotu oraz lakierobejcę do drewna, dedykowaną oczywiście do powierzchni zewnętrznych.

Czym pomalować płot? Najpierw impregnat do płotu

Po impregnat do płotu warto sięgnąć w przypadku, gdy malujemy ogrodzenie po raz pierwszy lub całkowicie usunęliśmy poprzednie powłoki. Surowe drewno potrzebuje bowiem jeszcze skuteczniejszej ochrony niż powierzchnie, na które nakładamy dodatkową warstwę produktu. Na naszą uwagę zasługuje m.in. Sadolin Impregnat Techniczny SuperbaseHP. Głęboko penetruje, wnika w strukturę drewna, wzmacniając ją. Jednocześnie redukuje chłonność drewna, tworząc warstwę gruntującą dla produktów nawierzchniowych. W połączeniu z odpowiednim, dobrze dobranym wyrobem do malowania bardzo skutecznie zabezpiecza płot.

Malowanie płotu drewnianego: najlepsze lakierobejce

Kolejny krok (lub pierwszy, jeśli odnawiamy ogrodzenie, które jest w stosunkowo dobrym stanie – wtedy nie musimy nakładać impregnatu) to zastosowanie wyrobu nawierzchniowego. Czym pomalować płot? Egzamin zdadzą przede wszystkim lakierobejce, które nadadzą drewnu piękny kolor, a przy tym podkreślą naturalny rysunek słojów.

Jeśli szukamy produktu łatwego w aplikacji, a przy tym wydajnego, rozważmy zakup Sadolin Lakierobejcy Odpornej na Trudne Warunki Atmosferyczne. Dzięki żelowej formule równomiernie się nakłada i nie spływa z malowanej powierzchni. Kluczowe są oczywiście właściwości ochronne wyrobu. Sadolin Lakierobejca Odporna doskonale zabezpiecza drewna aż do 6 lat, tworząc trwałe, niełuszczące się mimo oddziaływania zmiennych temperatur oraz negatywnych warunków atmosferycznych powłoki. Jeszcze skuteczniejszą ochronę da nam Sadolin Lakierobejca Extra (zabezpieczenie szacuje się tu na aż do 10 lat!). Wykorzystanie technologii FlexiGuard™ pozwoliło na stworzenie silnych, elastycznych ochronnych powłok, które rozszerzają się i kurczą wraz z drewnem w zależności od temperatury, nie łuszcząc się przy tym.

Malowanie płotu drewnianego należy zaplanować na ciepły, ale nieupalny dzień. Informacji dotyczących wymaganych temperatur (powietrza i malowanej powierzchni) oraz wilgotności sprawdźmy w karcie technicznej wybranego produktu. Sprawdźmy wcześniej prognozę pogody i upewnijmy się, czy w pracach nie przeszkodzi nam deszcz czy porywisty wiatr.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...