Rozwiązywanie problemów związanych z ochroną drewna: konserwacja tarasu

Konserwacja tarasu

Obawiasz się, że Twój taras zarośnie mchem lub zbutwieje? Skorzystaj z naszych porad, aby zachować swój taras w doskonałym stanie.

Zabezpiecz taras przed wpływem pogody, mchem i butwieniem z pomocą naszego prostego poradnika.

Dobry taras sprawia, że ogród latem staje się dodatkowym pokojem. Utrzymanie tarasu w doskonałym stanie wymaga jednak konserwacji. Oto kilka prostych rozwiązań najpowszechniejszych problemów, na które możesz się natknąć…

Rozwiązywanie problemów związanych z ochroną drewna: konserwacja tarasu.jpg

Jak zapobiegać butwieniu tarasu?

Drewno butwieje w wyniku kontaktu z wilgocią. Nowy taras drewniany należy zaimpregnować Sadolin Superbase HP, a następnie regularnie olejować, co uwydatni i ochroni jego naturalne piękno. Ilość olejków występujących naturalnie w drewnie zmniejsza się w wyniku działania wiatru i deszczu, więc regularne nakładanie oleju poprawi stan tarasu i jego naturalny kolor.

Rozwiązywanie problemów związanych z ochroną drewna: konserwacja tarasu.jpg

Jak zapobiegać starzeniu się tarasu pod wpływem warunków atmosferycznych? 

Niekonserwowany taras stopniowo zmieni kolor na bladoszary w wyniku działania słońca. Aby to ograniczyć, należy zastosować oleje ochronne  Sadolin Superdeck po ułożeniu desek.

Konserwacja tarasu

Jak zatrzymać porastanie tarasu mchem?

Kluczem do utrzymania tarasu w dobrym stanie jest zabezpieczenie go przed nadmierną wilgocią poprzez odpowiednie ułożenie desek, przeciwdziałające kondensacji wilgoci. Kolejnym krokiem jest właściwa i regularna konserwacja.