PONAD 100 LAT HISTORII MARKI SADOLIN

PRAWDZIWE TESTY TO KWESTIA… LAT.

Sadolin wie, że prawdziwą trwałość ochrony drewna można ocenić dopiero po latach. Dlatego nasze produkty od lat testujemy w prawdziwych warunkach klimatycznych po to, by chronić Twoje drewno tak, jak na to zasługuje. Po latach badań wiemy, że powłoka tworzona przez Sadolin zapewnia wieloletnią ochronę Twojego drewna. Gwarantujemy to!*

Sadolin - testowany przez pogodę

Sadolin to międzynarodowa marka oferująca sprawdzone i skuteczne rozwiązania z dziedziny ochrony i dekoracji drewna.

Jej historia sięga aż 1907 roku, kiedy to Gunnar A. Sadolin założył w Kopenhadze fabrykę tuszy drukarskich i farb.

Wkrótce innowacyjne przedsięwzięcie Sadolina połączyło siły z budowanym od 1777 roku doświadczeniem Holmblad & Co., właściciela najstarszej fabryki farb i lakierów w Danii.
To umiejętne połączenie pasji i doświadczenia do dziś pozwala marce Sadolin dostarczać swoim Klientom innowacyjne produkty o najwyższej jakości.

Sadolin – drewniany dom

*LAKIEROBEJCA SADOLIN EXTRASzczegółowe warunki oraz zakres udzielonej gwarancji dostępne są na stronie www.sadolin.pl. Niezależnie od innych ustawowych uprawnień klienta, jeśli w ciągu 10 lat od daty wydania farby wystąpi zniszczenie powłoki chroniącej drewno wymalowanej zgodnie z zaleceniami producenta (dostępnymi na opakowaniu i w karcie technicznej) i zasadami sztuki malarskiej oraz po spełnieniu warunków gwarancji dostępnych na stronie www.sadolin.pl, AkzoNobel Decorative Paints Sp. z o.o. wyda klientowi taką samą ilość farby wolnej od wad. W celu osiągnięcia ochrony 10 lat należy zastosować produkt gruntujący Sadolin Base, Sadolin BaseHP lub Sadolin Superbase, nałożyć pełną liczbę warstw rekomendowaną przez producenta oraz wykonać malowanie zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu oraz w karcie technicznej produktu. UWAGA: Zalecamy do fasad, domków drewnianych, okien, drzwi, mebli ogrodowych, płotów oraz innych zewnętrznych powierzchni drewnianych z drewna gładkiego, heblowanego. Nie zalecamy stosowania produktu do gontów, powierzchni dachowych i podłogowych. Ilość warstw konieczna do uzyskania gwarantowanej ochrony w zależności od chłonności drewna, koloru i szczególnie trudnych warunków atmosferycznych – patrz aktualna karta techniczna (dostępna tutaj).

*IMPREGNAT SADOLIN CLASSICHP -Szczegółowe warunki oraz zakres udzielonej gwarancji dostępne są na stronie www.sadolin.pl. Gwarancja obejmuje wymalowania wykonane na gładkim, heblowanym, surowym drewnie. Gwarancja nie obejmuje wymalowania drewna szorstkiego. Niezależnie od innych ustawowych uprawnień klienta, jeśli w ciągu 7 lat od daty wydania farby wystąpi zniszczenie powłoki chroniącej drewno wymalowanej zgodnie z zaleceniami producenta (dostępnymi na opakowaniu i w karcie technicznej) i zasadami sztuki malarskiej oraz po spełnieniu warunków gwarancji dostępnych na stronie www.sadolin.pl. AkzoNobel Decorative Paints Sp. z o.o. wyda klientowi taką samą ilość farby wolnej od wad. W celu osiągnięcia gwarantowanego okresu ochrony, 7 lat należy zastosować rekomendowaną dawkę produktu 200-250 ml/m² (łącznie dla wszystkich warstw), nakładając 2-3 warstwy produktu w zależności od chłonności drewna oraz wykonać malowanie zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu oraz w karcie technicznej produktu. UWAGA: Zalecamy do płotów, altanek, domków drewnianych oraz innych zewnętrznych powierzchni drewnianych z drewna gładkiego, heblowanego oraz szorstkiego. Nie zalecamy stosowania produktu do gontów, powierzchni dachowych i podłogowych. Szczegółowe informacje dotyczące przygotowania podłoża i malowania – patrz aktualna karta techniczna (dostępna tutaj).